Hakkımızda

2011 yılında kazandığı Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2016 yılında mezun olmuştur. Aynı sene Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız,Diş ve Çene Cerrahisi Anabilimdalı’nda doktora yapmaya hak kazanmıştır. Doktora eğitimiyle eş zamanlı olarak farklı kliniklerde diş hekimliği mesleğini icra etmeye devam eden Dr.Selman ARSLAN 2021 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. Doktora eğitimi süresince dental implant uygulamaları, yirmi yaş dişi cerrahileri, çene kist ve tümörlerinin tedavileri, çene kırıklarının tedavileri, botox ile diş sıkmanın tedavi edilmesi gibi alanlarda çalışmalarda bulunmuştur.

Adres

Mansuroğlu, 283/14. Sk. NO:6 B, 35535 Bayraklı/İzmir

+90 543 125 3500

info@ozelvega.com

ozel-vega-agiz-ve-dis-sagligi-poliklinigi

ÖZEL VEGA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kaplama nedir?

Zirkonyum Kaplama, zirkonyum maddesi kullanılarak uygulanan bir tedavi çeşitidir. Estetik açıdan son derece şık duran, gün ışığının ve çevre ışıkların dişin üzerindeki yansımalarının daha iyi seyredilebildiği kısacası, estetik açıdan çok cazip görünen bir tedavidir.

Zirkonyum kaplama diş sağlıklı mıdır ?

Zirkonyum Kaplama diş tedavisi sağlıklı bir tedavidir. Her diş tedavisi sonrasında hastalarımıza düzenli ağız bakımı hakkında bilgi verilmektedir. Zirkonyum diş tedavisi yaptıran hastaların günlük ağız bakımına özen göstermesi yeterlidir.

Zirkonyum kaplama diş tedavisi ağrılı bir işlem midir ?

Zirkonyum Kaplama diş tedavisi lokal anestezi ile gerçekleştirildiği için hasta işlem esnasında herhangi bir ağrı hissetmez.

Zirkonyum Kaplama
zirkonyum-kaplama-54

Zirkonyum kaplamanın ömrü nedir ?

Zirkonyum Kaplamanın ömrü, hastanın düzenli bakım uygulamasına bağlı olarak 10 ila 15 yıl arasında değişmektedir.

Implantın üzerine zirkonyum kaplama yapılabilir mi?

Implantların üzerine hastanın isteğine bağlı olarak, zirkonyum kaplama yapılabilir.

Zirkonyum kaplamanın bakımı
nasıl olur ?

Zirkonyum kaplama tedavisi yaptırdıktan sonra hasta, düzenli olarak diş fırçalamaya devam etmeli, diş ipi ve köprü ipi kullanımına özen göstermeli ve yılda en az iki defa düzenli olarak kontrollere gelmelidir.

Zirkonyum kaplama diş sararır mı ?

Zirkonyum Kaplama diş düzenli fırçalandığı sürece sararmaz.

Zirkonyum kaplama ile porselen kaplama arasındaki fark nedir?

Zirkonyum Kaplamada altyapı olarak beyaz renkten oluşan zirkonyum elementi kullanılırken porselen kaplama da alt yapı olarak, gri renkli metal yapılar kullanılmaktadır. Porselen kaplamalarda özellikle, diş eti bölgelerinde hafif grimtrak gölgelenmeler olabilmektedir. Ancak, zirkonyum kaplamalarda bu durum söz konusu değildir. Özellikle ön bölgelerde zirkonyum kaplamalar, porselen kaplamalara göre estetik açıdan çok daha olumlu sonuçlar vermektedir.

Zirkonyum kaplama dişin ücreti nedir ?

Zirkonyum Kaplama diş tedavisinin ücreti için muayene olarak bilgi alabilirsiniz.

zirkonyum-kaplama-63

Bizimle İletişime Geçin