Hakkımızda

2011 yılında kazandığı Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 2016 yılında mezun olmuştur. Aynı sene Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız,Diş ve Çene Cerrahisi Anabilimdalı’nda doktora yapmaya hak kazanmıştır. Doktora eğitimiyle eş zamanlı olarak farklı kliniklerde diş hekimliği mesleğini icra etmeye devam eden Dr.Selman ARSLAN 2021 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır. Doktora eğitimi süresince dental implant uygulamaları, yirmi yaş dişi cerrahileri, çene kist ve tümörlerinin tedavileri, çene kırıklarının tedavileri, diş sıkma tedavisi gibi alanlarda çalışmalarda bulunmuştur.

Adres

Mansuroğlu, 283/14. Sk. NO:6 B, 35535 Bayraklı/İzmir

+90 543 125 3500

info@ozelvega.com

ozel-vega-agiz-ve-dis-sagligi-poliklinigi

ÖZEL VEGA AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI POLİKLİNİĞİ

Ortodonti

Ortodonti, dişlerin yanlış yönelmeleri ve çene düzensizliklerinin diş telleri, açık hizalayıcılar ve diğer dentofasiyal ortopedik aletleri kullanarak belirlenmesine ve ortodontik tedavisine odaklanan bir diş uzmanlığı alanıdır.

Sadece estetik açısından değil,  ömür boyu hastanın genel ağız sağlığını iyileştirmeye ve geliştirmeye hizmet eden ve hatta konuşma engellerine yardımcı olan bir diş tedavisi alanıdır. Düzgün hizalanmış dişler, gülümsemeyi ve konuşmayı kolaylaştıracağını biliyor muydunuz?Ortodonti, dişlerde ve çene kemiklerinde düzensizliklerle uğraşan diş hekimliği uzmanlık koludur. Amacı, diş kemerlerinin doğru şekilde eşitlenmesini sağlayarak bu anomalileri önlemek, nemlendirmek ve ortadan kaldırmaktır. Alışılagelmişin dışında, ortodonti kelimesi Yunanca düz anlamına gelen “ortos” ve diş anlamına gelen “odontos” kelimelerinden türemiştir. Tedavinin amacı sadece uyumlu bir gülümsemenin keyfini maksimuma çıkarmak için dişlerin hizalanmasını düzeltmek değil, aynı zamanda doğru çiğnemeyi düzenlemek  ve dişlerin sağlığını ömür boyu korumak hedeflenmektedir.Bu tedaviler günümüzde çok fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Bunun en büyük nedeni estetik açıdan uzun sürede dişleri daha iyi bir hale getirmesidir.  Günümüzde kullanılan teknoloji ile birlikte daha ileriye giderek, tedavinin gerçekleşmesi ve kontrollerin sağlanması daha kolay hale gelmiştir.Ortodontik  Tanı ve TedavisiOrtodonti, bazı dişlerin bir yerden bir başka yere hareket ettirilmesi işlemi olarak görülmemelidir. Ortodonti, tedavi planlaması yapabilme işidir. Bir başka ifadeyle, ortodonti, bir hastaya ne zaman, hangi kuvvet sistemi ile, ne şiddette ve ne sürede müdahale etmek gerektiğinin kararını verebilme ve gerektiğinde bu kararlarda değişiklik yapıp uygulamaya koyma yeteneğidir.

Bu telin bükülmesi elbette önemli bir işlemdir ancak bu, her becerikli teknisyen tarafından kolayca öğrenebilecek bir konudur. Oysa burada önemli olan nokta hekimliktir yani bir anlamda konunun uzmanlığıdır. Aynı tip planlamalar benzer gibi görünen olguların hepsinde aynı sonuçları vermeyebilir. Çünkü unutulmamalıdır ki her olgu kendi içinde özelliklidir. Her olgunun kendisine has bazı özellikleri vardır ve planlama bunlar dikkate alınarak yapılmalıdır.

Ortodontik tedavi planlaması, hastayla ilgili bir seri verinin belli bir mantık düzeni içinde ve klinik deneyimlerin ışığı altında değerlendirilmesi sonucu verilen bir karardır. Bu karara giden yolun temel aşamaları tanı, tanımlama, hastayla ilgili genel değerlendirmeler, tedavi yöntemi, uygulanacak teknik, aparey planlaması gibi konulardır ve bunlar hasta için açılacak kart üzerinde detaylı şekilde maddeler halinde belirtilmelidir.

Diş Teli Tedavisi

Diş teli tedavisi ne kadar sürer ?

Diş teli tedavisinin süresi vakanın durumuna bağlıdır. Detaylı bilgi için hekiminize başvurabilirsiniz.

Diş teli takılırken ağrı yapar mı ?

Hastalar diş teli takılması esnasında herhangi bir ağrı yaşamaz.

Diş teli taktırdıktan sonra nasıl beslenmeliyim ?

Aşırı sert, asitli, kabuklu gıdalar tüketilmemelidir. Katı meyveler küçük parçalara ayrılarak tüketilmelidir.

Diş teli tedavisi sırasında dudak ve
yanak yarası olur mu ?

Diş teline komşu dudak ve yanak gibi dokular diş teline alışana kadar bir süre yara olabilir. Çeşitli kremler ve ortodontik mumlar vasıtasıyla bu sorun çözülür.

Ortodonti
Ortodonti

Diş teli kopar mı ?

Diş teli travmaya maruz kalması durumunda kopabilmektedir. Ancak diş telinin kopması durumu son derece basit işlemler ile düzeltilebilmektedir.

Diş teli taktırdıktan sonra dişler nasıl fırçalanmalıdır ?

Diş telinin varlığı ağız bakımını biraz zorlaştırmaktadır. Dolayısıyla diş teli takıldıktan sonra dişler normalden daha özenli fırçalanmalıdır. Hekiminizin size önereceği özel fırçalar ile ağız bakımınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Diş teli takılınca sigara
kullanabilir miyim ?

Diş teli taktırdıktan sonra sigara içmenizde bir sakınca yoktur. Ancak hastanın dişlerini çok daha dikkatli fırçalaması gerekmektedir.

Diş teli tedavisi ücreti nedir ?

Diş teli tedavisi ücreti hakkında muayene olarak bilgi alabilirsiniz.

Şeffaf diş teli ücreti nedir ?

Şeffaf diş teli tedavisi ücreti hakkında muayene olarak bilgi alabilirsiniz.

Şeffaf Plak Tedavisi

Şeffaf plak tedavisi nedir?

Şeffaf plak tedavisi estetik açıdan tel tedavisi görmek istemeyen hastalarımızın dişlerinin dijital ölçüsü alınarak oluşturulan kalıpların düzenli hekim kontrolünde kullanılmasıyla uygulanan tedavi yöntemidir. Şeffaf plak tedavisinin ne kadar süreceği ilk seans yapılan ağız içi dijital tarama sonucunda akıllı programlar aracılığıyla öğrenilmektedir.

Şeffaf plak tedavisi süresi ne kadardır ?

Şeffaf plak tedavisinin süresi hastaya göre değişkenlik göstermektedir.

Şeffaf plak tedavi ücreti nedir ?

Şeffaf plak tedavi ücreti hakkında muayene olarak bilgi alabilirsiniz.

ortodonti-43

Bizimle İletişime Geçin